CHROMATOGRAFIA FLASH I PREPARATYWNA

Chromatografia to technika analityczna od wielu lat stosowana do rozdziału mieszanin różnych związków chemicznych. Rozdziału dokonuje się na kolumnie chromatograficznej, w której wnętrzu znajduje się specjalnie przygotowane złoże (faza stacjonarna). W zależności od parametrów prowadzonego rozdziału wyróżnić możemy kilka typów chromatografii, a wśród nich chromatografię preparatywną i flash. Ten typ analitycznej techniki rozdziału znany jest od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Obecnie chromatografia flash jest całkowicie zautomatyzowana, dzięki czemu znacznie przyspieszono cały proces.  Dzięki automatyzacji i uproszczeniach w obsłudze urządzeń zwiększono wydajność procesu izolacji i oczyszczania produktów.

CHROMATOGRAFY FLASH

Ofertowane produkty firmy Santai Technologies obejmują system chromatografii flash SepaBean™.
Rodzina chromatografów typu flash i preparatywnych SepaBean™ to cztery różne instrumenty pozwalające na separację przy pomocy detektora UV, UV-Vis oraz ELSD przeznaczone do rozdziału substancji oraz oczyszczania związków chemicznych. Przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi z wbudowanym kreatorem metody.  W oprogramowaniu wbudowana baza metod separacyjnych, która automatycznie dopasowuje najbardziej odpowiednią metodę separacji na podstawie kluczowych informacji wprowadzonych przez użytkownika, zwiększając w ten sposób wydajność pracy chromatografu. Bezprzewodowa obsługa za pomocą urządzeń mobilnych jest szczególnie ważna przy prowadzeniu eksperymentów separacyjnych,  które należy chronić przed światłem lub umieścić w izolatorze. Oprogramowanie sterujące jest zgodne z wymogami FDA dotyczącymi bezpieczeństwa systemu (21-CFR Part 11), dzięki czemu urządzenie jest bardziej odpowiednie dla firm farmaceutycznych i laboratoriów badawczo-rozwojowych (R&D).

Dodatkowo chromatografy SepaBean™ posiadają:
– uchwyt kolumny z panelem dotykowym umożliwiający automatyczne mocowanie kolumny typu flash;
– stojaki na probówki z wyświetlaczem LCD umożliwiające użytkownikom łatwe obserwowanie probówek zawierających zbierane frakcje;
– automatyczną identyfikację bieżących informacji o kolumnach typu flash na podstawie technologii RFID, ułatwiającą użytkowanie i konserwację kolumn;
– wbudowaną w oprogramowaniu funkcję przywrócenia system po zaniku napięcia minimalizującą straty związane z przypadkową awarią zasilania;
– możliwość tworzenia sieci lokalnej przy dużej liczbie urządzeń , aby ułatwić wewnętrzne udostępnianie danych i optymalizację zasobów w laboratorium.

CHROMATOGRAFY PREPARATYWNE

Chromatografy preparatywne firmy ECOM. Wysoce skuteczny kompaktowy system preparatywny zawierający detektor UV-VIS DAD, preparatywną pompę gradientową, automatyczny zawór wtryskowy i kolektor frakcji. Detektor umożliwia pomiar absorbancji jednocześnie na czterech długościach fali lub skanowanie całych widm. Zakres pracy sektora 200-800 nm, przepływy do 250 ml/min, ciśnienie do 30 mPa.

DETEKTORY DO CHROMATOGRAFÓW FLASH

Detektor matrycowy z diodą o zmiennej długości fali (DAD)

  • Nadaje się do wykrywania związków absorbujących UV lub światło widzialne (VIS).
  • Wbudowana funkcja pełnego skanowania długości fali w celu łatwego określenia
    maksymalnej długości fali absorbowanej przez próbkę, przyczyniając się do wyższej
    czułości wykrywania, a także niższej utraty próbki.
  • Przegląd danych ze skanowania pełniej długości fali w zapisach historycznych może
    pomóc użytkownikowi ocenić czystość produktu, dzięki czemu wyniki rozdziału są bardziej wiarygodne.

Detektor rozpraszania światła ewaporacyjnego (ELSD)

Uniwersalny detektor o wysokiej czułości, powszechnie stosowany do analizy związków, w których wykrywanie UV może stanowić ograniczenie, a zatem związki takie nie absorbują skutecznie promieniowania UV, m.in. cukry lipidy polimery, kwasy tłuszczowe, aminokwasy itp.

KOLUMNY DO CHROMATOGRAFII

Szeroki zakres wysokiej jakości kolumn do chromatografii flash i preparatywnej, wypełnionych krzemionką o różnych rodzajach uziarnienia od 4gr do 3kg. Kolumny do badań fazy odwróconej, C18, Cyano, Diol, Alumina.  Kolumny jednorazowe, kartridże do samodzielnego napełniania, kolumny wysokociśnieniowe. Kolumny pasują bezpośrednio do wszystkich systemów chromatografii flash, w tym między innymi ISCO CombiFlash®, Biotage Isolera ™, Grace Reveleris®, Interchim PuriFlash®,  Agilent oraz Yamazen.

Kolumny SepaFlash® są doskonałą alternatywą w stosunku do innych kolumn dostępnych na rynku. Będziesz cieszyć się szybkim i łatwym oczyszczaniem oraz rozszerzeniem skali od miligramów aż do setek gram.

Kolumny SepaFlash® posiadają następujące zalety:

Niezawodność i powtarzalność

Kolumny SepaFlash® produkowane są w opatentowanej technice suchego pakowania w celu uzyskania jednolitego wypełnienia złoża sorbentu z mniejszym efektem kanałowania. W wyniku tej procedury otrzymuje się na chromatogramie węższe pasma i symetryczne piki, co zapewnia wyższą rozdzielczość i lepszą powtarzalność. Innowacyjny projekt kolumn ze standardową końcówka Luer-Lok pozwala na szybkie i łatwe podłączenie do wszystkich systemów chromatografii  flash dostępnych na rynku. Jakość kolumn SepaFlash® od dziesięciu lat nie zmienia się, aby analitycy nie musieli martwić się procedurami codziennego oczyszczania.

Uniwersalność i wszechstronność

Kolumny SepaFlash® są dostępne w rozmiarze od 4g do 1,6kg, pozwalając na oczyszczanie od 10mg do 160g substancji. Ulepszona oferta produktów z wysoce wydajnym żelem krzemionkowym (nieregularny, 25-40µm, 60Å) zapewnia wyjątkową wydajność przy niższych kosztach użytkowania.

Bezpieczeństwo

Innowacyjna konstrukcja kolumn SepaFlash® jest przystosowana do bezpiecznej pracy w określonym ciśnieniu znamionowym. Głowice kolumn montowane są maszynowo, dzięki czemu są w stanie wytrzymać wysokie ciśnienia stosowane w nowoczesnych systemach chromatografii flash, zapewniając brak wycieków cennych związków chemicznych.